Spotkanie z Bogdanem Loeblem

1 kwietnia 2016 r. o godz. 19:00 w lubelskiej Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się spotkanie z Bogdanem Loeblem – autorem tekstów z repertuaru zespołu BREAKOUT i Tadeusza Nalepy. Spotkanie odbędzie się przed koncertem grupy OLDBREAKOUT a poprowadzą je Jerzy Chrzanowski i Tadeusz Trzciński. Na wydarzenie (spotkanie + koncert) obowiązują bilety wstępu (do nabycia w Chatce Żaka): 35 zł. – bilet normalny / 20 zł. – bilet ulgowy (przysługuje studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji).

Jozefow kolo Otwocka, 30-07-2008. Bogdan Loebl. fot. Krzysztof Wojciechowski e-mail: k.wojciechowski@autograf.pl mobile: 505-212-544
Józefów kolo Otwocka, 30-07-2008.
Bogdan Loebl.
fot. Krzysztof Wojciechowski

BOGDAN LOEBL to poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk radiowych oraz bluesów i pieśni. Ma w dorobku kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści. W 1965 roku napisał pierwszy tekst wykonany na scenie, było to „Boję się psa”. Od tego czasu napisał kilkaset ponadczasowych bluesów i pieśni, początkowo tylko do muzyki Tadeusza Nalepy (m.in. „Anna”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Co stało się kwiatom”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) a śpiewanych także przez Stana Borysa i Mirę Kubasińską.

Więcej informacji