Koncert 20.03.2015 LBS 2015

banner-lbs

W piątek 20.03.2015r. w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się pierwsza część tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION. Część edukacyjną wydarzenia będzie stanowił wykład na temat roli gitar rezofonicznych w rozwoju amerykańskiego bluesa, który poprowadzi JĘDRZEJ KUBIAK. Muzyk zaprezentuje przy tym unikalne instrumenty (gitary rezofoniczne) przedstawiając krótko ich historię i konstrukcję. Następnie odbędą się koncerty, które poprowadzi Łukasz Jemioła. ADAM BARTOŚ wystąpi z zespołem i z towarzyszeniem Chóru Kasjopea (SP nr 6 w Lublinie) z którym pracuje nad bluesowym repertuarem w ramach programu „BLUES W SZKOLE”. Zwieńczeniem koncertu będzie występ grupy WILLIE MAE UNIT – akustycznego trio, dla którego wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues.

PROGRAM – LUBLIN BLUES SESSION – Dom Kultury LSM – (piątek) 20.03.2015r

– godz. 17:00 (wstęp wolny) – WYKŁAD i pokaz gitar rezofonicznych:

• JĘDRZEJ KUBIAK

– godz. 18:00 (bilet: 10 zł. – do nabycia w DK LSM) – KONCERTY:

• ADAM BARTOŚ z zespołem i Chórem Kasjopea

• WILLIE MAE UNIT

Zobacz wydarzenie

 

Jędrzej Kubiak gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów, wszystkimi związanymi z nimi technikami gry. Występuje solo, bierze udział w projektach spod znaku folku, bluesa, bluegrassu, awangardy a także muzyki pop. Wykłada na warsztatach gitarowych, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków zainteresowanych gitarą dobro.

jedrzej_kubiak

http://www.jedrzejkubiak.com/

 

Adam Bartoś to wokalista, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Pisze teksty i muzykę. Animator bluesa. Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Seweryn Antoń – kontrabas; Tomek „Fazi” Gąsior – perkusja; Chór Kasjopea.

IMG_7945

http://adam-bartos.com/

 

Willie Mae Unit to akustyczne trio będące owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style. Skład zespołu: Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna, Roman Badeński – harmonijka; i Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne.

willie

http://www.williemaeunit.com/