Lublin Blues Session 2015

IDEA

Lublin Blues Session to projekt muzyczny charakterze edukacyjno-artystycznym w ramach którego od 2011 roku odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Będzie to piąta edycja tej imprezy. Celem projektu jest edukacja kulturalna i artystyczna oraz propagowanie działań, zjawisk i przedsięwzięć związanych z bluesem.


 

PROGRAM

 

W ramach części artystycznej tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION wystąpią: ADAM BARTOŚ, WILLIE MAE UNIT, FSC HOT ROD i ŁUKASZ JEMIOŁA. W ramach części edukacyjnej – Adam Bartoś poprowadzi program „BLUES W SZKOLE”, a Jędrzej Kubiak wykład i prezentację gitar rezofonicznych. Planowana jest także realizacja kilku krótkich filmów edukacyjnych na temat specyfiki gry na gitarze techniką slide.

 

HARMONOGRAM KONCERTÓW

program_net


 

BLUES W SZKOLE

 

ADAM BARTOŚ prowadzi (luty / marzec 2015) program „BLUES W SZKOLE”. W ramach programu odbywają spotkania na których muzyk pracuje nad bluesowym repertuarem z młodzieżą z chóru szkolnego Kasjopea (SP nr 6 w Lublinie). Efekty tej pracy zostaną zaprezentowane podczas koncertu LUBLIN BLUES SESSION w dniu 20.03.2015r. w Domu Kultury LSM. Więcej o prowadzącym na stronie: http://adam-bartos.com/

KASJOPEA to chór dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie. Opiekunami chóru są: Alicja Grzeszczyk (kierownik artystyczny), Urszula Matwiejuk i Andrzej Walenciej. Kasjopea ma na swoim koncie bogaty dorobek i laury w prestiżowych konkursach. Chórzyści włączają się w organizowane przedsięwzięcia, akcje społeczne i ważne imprezy na terenie Lublina.

kasjopea-a31-Kopia


 

KONCERT 20.03.2015

 

banner-lbs

W piątek 20.03.2015r. w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się pierwsza część tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION. Część edukacyjną wydarzenia będzie stanowił wykład na temat roli gitar rezofonicznych w rozwoju amerykańskiego bluesa, który poprowadzi JĘDRZEJ KUBIAK. Muzyk zaprezentuje przy tym unikalne instrumenty (gitary rezofoniczne) przedstawiając krótko ich historię i konstrukcję. Następnie odbędą się koncerty, które poprowadzi Łukasz Jemioła. ADAM BARTOŚ wystąpi z zespołem i z towarzyszeniem Chóru Kasjopea (SP nr 6 w Lublinie) z którym pracuje nad bluesowym repertuarem w ramach programu „BLUES W SZKOLE”. Zwieńczeniem koncertu będzie występ grupy WILLIE MAE UNIT – akustycznego trio, dla którego wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues.

PROGRAM – LUBLIN BLUES SESSION – Dom Kultury LSM – (piątek) 20.03.2015r

– godz. 17:00 (wstęp wolny) – WYKŁAD i pokaz gitar rezofonicznych:

• JĘDRZEJ KUBIAK

– godz. 18:00 (bilet: 10 zł. – do nabycia w DK LSM) – KONCERTY:

• ADAM BARTOŚ z zespołem i Chórem Kasjopea

• WILLIE MAE UNIT

Zobacz wydarzenie

 

Jędrzej Kubiak gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów, wszystkimi związanymi z nimi technikami gry. Występuje solo, bierze udział w projektach spod znaku folku, bluesa, bluegrassu, awangardy a także muzyki pop. Wykłada na warsztatach gitarowych, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków zainteresowanych gitarą dobro.

jedrzej_kubiak

http://www.jedrzejkubiak.com/

 

Adam Bartoś to wokalista, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Pisze teksty i muzykę. Animator bluesa. Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Seweryn Antoń – kontrabas; Tomek „Fazi” Gąsior – perkusja; Chór Kasjopea.

IMG_7945

http://adam-bartos.com/

 

Willie Mae Unit to akustyczne trio będące owocem pracy muzyków o różnych doświadczeniach, dla których wspólnym mianownikiem jest amerykański folk, w szczególności blues. Akustyczna gitara fingerpicking i silny, bliski estetyce przedwojennych mistrzów bluesa śpiew współgra z wirtuozerską harmonijką ustną, całości dopełniają gitary rezofoniczne w technikach slide i lap-style. Skład zespołu: Wojciech Hamkało – śpiew, gitara akustyczna, Roman Badeński – harmonijka; i Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne.

willie

http://www.williemaeunit.com/


 

KONCERT 18.04.2015

 

FSC-ban-log

 

W sobotę 18.04.2015r. w klubie Rock Bar w Lublinie (ul. Radziszewskiego 17) odbędzie się kolejna część tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION. Wystąpi lubelski zespół FSC HOT ROD. Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Wstęp wolny!

2

 

Zobacz klip promujący koncert:

 

FSC Hot Rod

FSC HOT ROD to grupa grającego garażowego rock’n-rolla zmieszanego z punkiem i bluesem. W skład zespołu wchodzą doświadczeni lubelscy muzycy znani ze współpracy z innymi zespołami: Jerzy „Szela” Stankiewicz (dawniej bluesowe Teksasy); Zbyszek Kowalczyk (Cukierkotki, Spektakl Wodnika), Adam Drath (Bajm), Tomasz Deutryk (Federacja), Roman Jaborkhel (Mohipisian). Główną inspiracją muzyczną dla FSC HOT ROD, jest działalność założonego w 1971 roku brytyjskiego zespołu – Dr Feelgood.

Więcej o zespole na ich fanpage


 

KONCERT 19.06.2015

 

 

W piątek 19.06.2015r. w klubie Rock Bar w Lublinie (ul. Radziszewskiego 17) odbędzie się kolejna część tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION. Wystąpi Łukasz Jemioła. Towarzyszyć mu będą: Robert Brzozowski na kontrabasie i Tomasz Rakowski na harmonijce ustnej. W programie m.in. materiał z nowej płyty Łukasza, którą można będzie nabyć na koncercie. Jest to płyta autorska w klimacie folku i bluesa. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp wolny!

 

lukasz_jemiola

 

Zobacz klip promujący koncert:

 

Łukasz Jemioła pochodzi z Limanowej, mieszka w Lublinie. Interesuje się głównie muzyką ludową – amerykańską, oraz polską, szczególnie folklorem miejskim. Gitarzysta, wokalista- samouk. Używa techniki fingerpicking. Laureat kilku ogólnopolskich, i jednego międzynarodowego, konkursu piosenki autorskiej. Członek grupy improwizacji teatralnej No Potatoes, w której zajmuje się oprawą muzyczną przedstawień. Ostatnio zdobył pierwszą nagrodę na Grechuta Festiwal. Nagrał też swoją autorską pierwszą płytę.


Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina a projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.


z_rockbarem