Lublin Blues Session 2014

Idea

Lublin Blues Session to projekt artystyczno-edukacyjny w ramach którego odbywają się koncerty i warsztaty muzyczne. Jest to czwarta edycja tej imprezy, która składa się z cyklu 3 koncertów (dwa koncerty klubowe w Rock Barze oraz koncert świąteczny – „ROCKOWE OPŁATECZKI” w Domu Kultury LSM). Wykonawcy Lublin Blues Session 2014 to: ZBYSZEK KOWALCZYK; COŚ TAK O; ADAM BLUES BAND i WOJTEK KLICH z zespołem.

Część edukacyjna tegorocznej edycji to warsztaty „WAKE UP YOUR VOICE” z Karo Glazer – wokalistką i trenerką technik wokalnych.


Harmonogram koncertów

b


Koncert 19.07.2014
Rock Bar, ul. Radziszewskiego 17, Lublin
godz. 20:00

W ramach Lublin Blues Session 2014 zapraszamy na koncert klubowy w Rock Barze z udziałem lubelskich wykonawców – “Coś tak o” i “Zbyszek Kowalczyk. Wstęp wolny !

plakat_net2

Zobacz klip promocyjny

Zobacz wydarzenie

COŚ TAK O
“Coś tak o” gra w klimatach rock-bluesowych z dużą dawką, energicznego rock’n’rolla. Zespół powstał w 2012 roku i ma w repertuarze zarówno własne kompozycje jak i covery. Na koncertach tworzy bardzo przyjazną, radosną atmosferę i potrafi bawić publiczność. Wystąpią w następującym składzie: Krzysztof Korzeniowski (gitara); Wojciech Zwoliński (bas, wokal); i Ula Gajkoś (perkusja).

Więcej

 

ZBYSZEK KOWALCZYK
Blues, rock, funk, folk i pop; wszystko to lubi i potrafi wykonywać Zbyszek Kowalczyk. Kariera Zbyszka to kawał historii lubelskiej sceny muzycznej. Jako gitarzysta i wokalista zaczynał na przełomie lat 80. i 90. w duecie „Zbyszko z Bogdańcem”. W kolejnych latach występował w grupach: „Zielone Cebulki”; „Elevator”; „Hesitation Blues”; „Blueski”; „Cukierkotki”; „Tea For Tea”; i „Spektakl Wodnika”. Występuje także jako solista prezentując własny repertuar (śpiew, gitara).

Więcej


Koncert 22.11.2014
Rock Bar, ul. Radziszewskiego 17, Lublin
godz. 20:00

W ramach Lublin Blues Session 2014 zapraszamy na koncert klubowy w Rock Barze z udziałem ADAM BLUES BAND. Wstęp wolny !

s1 - kopia

Zobacz klip promocyjny

Zobacz wydarzenie

 

ADAM BLUES BAND

Muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, folku i rocka lat 70-tych. Grupa prezentuje na koncertach głównie utwory autorskie, bardziej inspirowane bluesem niż tradycyjnie bluesowe. Zespół wystąpi w składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Tomek Żurek – gitary; Seweryn Antoń – kontrabas / bas; i Tomek „Fazi” Gąsior – perkusja.

Więcej


Koncert 19.12.2014
DK LSM, ul. Wallenroda 4a, Lublin
godz. 18:00, Bilet: 10 zł.

W ramach Lublin Blues Session 2014 zapraszamy na koncert Wojtka Klicha z zespołem.

s2 - kopia

Rockowe O!płateczki Wojtka Klicha to autorska aranżacja kolęd i pastorałek. Projekt z blisko dwudziestoletnią tradycją, cieszący się niezmiennie dużą popularnością w okresie świąt Bożego Narodzenia. To niezwykle klimatyczne i oryginalne granie kolęd, a także autorskich „piosnek kolędowych” Wojtka Klicha.

Skład zespołu:

Wojtek Klich – wokal, gitara

Magdalena `Ruda` Stalmach – wokal

Mariusz `Greting` Tracz – harmonijka ustna, flet

Jerzy `Kobra` Drobota – gitara basowa, akordeon

Bartek Rojek – perkusja

Zobacz wydarzenie

Zobacz klip zapowiadający koncert

Wojtek Klich – bosy, śpiewający gitarzysta, kiedyś muzyk Ziyo, potem tworzący swój własny portret muzyczny pt. Bardzo Orkiestra. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt, nagrań, koncertów m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.

więcej


Warsztaty z Karo Glazer

2

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION to warsztaty „WAKE UP YOUR VOICE” z Karo Glazer.

WARSZTATY „WAKE UP YOUR VOICE” POKAZUJĄ MOŻLIWOŚCI LUDZKIEGO GŁOSU W OPARCIU O NAJNOWSZE TECHNIKI WOKALNE. PROWADZONE PRZEZ KARO GLAZER – CHARYZMATYCZNĄ WOKALISTKĘ, KOMPOZYTORKĘ, ARANŻERKĘ, PRODUCENTKĘ I DOŚWIADCZONĄ TRENERKĘ, OTWIERAJĄ USTA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, POKAZUJĄC, IŻ DOBRA EMISJA GŁOSU, TO PRZEDE WSZYSTKIM ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO GŁOSU I UMIEJĘTNOŚĆ ZABAWY NIM W CODZIENNYM ŻYCIU. „WAKE UP YOUR VOICE” TO PIGUŁKA WIEDZY, KTÓRĄ POWINIEN POSIĄŚĆ KAŻDY CZŁOWIEK PRACUJĄCY Z GŁOSEM.

Zobacz wydarzenie

 

TERMIN

• 5.06. czwartek – 17:30-19.00 wykład (wstęp wolny)
• 5.06. czwartek – 19:15 – 20:45 / warsztaty
• 6.06. piątek – 10:30-13:30 i 15.30-18.30. / warsztaty 

Karo Glazer jest doświadczonym trenerem wokalnym, prowadzącym cykl autorskich kursów wokalnych „Wake Up Your Voice”. Jest autorką licznych artykułów dotyczących wokalistyki, które były publikowane m.in. na łamach: Jazzi Magazine czy Future Music. Karo Glazer jest jednocześnie jedną z najoryginalniejszych artystek jazzowych ostatnich lat, wokalistką przywiązującą ogromną wagę do improwizacji. Swój głos przemieniła w instrument o nieprzeciętnych możliwościach, w czym pomaga jej 4-okatawowa skala głosu oraz niezwykła wyobraźnia muzyczna. Jak sama mówi, fascynują ją w muzyce dwa zagadnienia: istota rytmu i jego różnorodności oraz przestrzeń i możliwości jej kreacji, dlatego w jej kompozycjach można usłyszeć zarówno afrykańskie podziały rytmiczne, jak i skandynawskie pejzaże.

karo1

Więcej informacji na stronie www


Organizatorem projektu jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Domem Kultury LSM oraz klubem “Rock Bar”.

Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

logotypy_LBS_2014