Lublin Blues Session 2021 – Wykonawcy

Łukasz Jemioła / Adam Bartoś / Teksasy & Wojtek Cugowski

 

Łukasz Jemioła to wokalista i gitarzysta, laureat wielu festiwali. Specjalizuje się w tworzeniu, jak również w wykonywaniu coverów z nurtu; retro jazz, rock, czy americana (blues, folk). Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking i slide. Ma na swoim koncie płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła” (2015), i płytę z autorskimi interpretacjami polskiej muzyki retro „Retro na żywo” (2017). Obecnie promuje nowe wydawnictwo pt. „Dziękuję” (2021).

Adam Bartoś to wokalista, gitarzysta, autor tekstów i muzyki. Wykonuje utwory, inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Zrealizował wiele wartościowych i ciekawych projektów muzycznych. Nagrał dwie płyty z własnym repertuarem – „Dokąd pójdę” (2013) i „Nowy Ląd” (2017). Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i śpiewanymi po polsku tekstami. Obecnie pracuje nad nowym materiałem muzycznym.

Teksasy & Wojtek Cugowski to projekt, którego pomysł zrodził się w 1998 roku podczas bluesowych jam session w Lubelskim klubie Graffiti. Teksasy od roku 1998 do chwili obecnej, wydali dwie płyty: „Boogie całą noc” (2007) i „Zielony dymek” (2012). W 2008 roku pojawili się na wydawnictwie „Antologia Polskiego Bluesa” wykonując ten materiał na wielu koncertach i festiwalach. Wojtek Cugowski kontynuował karierę z grupą Bracia oraz z projektem Cugowscy. Po latach Wojtek i Teksasy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych. Obecnie Wojtek Cugowski i Teksasy nagrali wspólną płytę.