Lublin Blues Session 2020 – Wykonawcy

Zapraszamy do zapoznania się z wykonawcami, którzy wystąpią podczas 10. edycji Lublin Blues Session.

02.10. piątek, g. 19:00  /  Adam Bartoś / Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

03.10. sobota, g. 19:00  /  Magda Piskorczyk & Jędrzej Kubiak / Grzegorz Kapołka Trio

 

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Gary Moore, z którym przez wiele lat występował podczas koncertów i festiwali na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Podczas koncertu „Gary Moore Tribute Band” zespół wystąpi w składzie:  Jack Moore – gitary; Szymon Pejski – wokal; Bogdan Topolski – gitary; Łukasz Gorczyca – bas; Tomek Dominik – perkusja.

Więcej informacji na stronie Wykonawcy

 


Adam Bartoś        

Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach – akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Adam zrealizował wiele ciekawych projektów muzycznych i nagrał dwie płyty z własnym repertuarem. Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i śpiewanymi po polsku tekstami. Obecnie trwają prace nad nowym materiałem, którego część zostanie zaprezentowana na najbliższym koncercie. Zespół wystąpi w składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary;  Jan Jarecki – piano;  Maciej Baraniak – bas; Karol Różycki – perkusja.

Więcej informacji na stronie Wykonawcy

 


Grzegorz Kapołka Trio

Grzegorz Kapołka to śląski gitarzysta bluesowy należący do  grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Jego twórczość kompozytorska nacechowana jest dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz.  Muzyk ma na swoim koncie 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. W 2019 roku nagrał płytę Super Blue Blues z gigantami światowego jazzu , Linley Marthe – bas (Joe Zawinul Syndicate, Dean Brown Band) oraz Greg Hutchinson – perkusja (John Scofield, Joshua Redman). Grzegorz jest wielokrotnym zwycięzcą w kategorii  „Najlepszy polski gitarzysta bluesowy” a jego płyta „Blue Blues” została uznana przez  czasopismo “Muzyk” za “najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”. Podczas koncertu muzyk wystąpi ze swoim trio w składzie: Grzegorz Kapoka – gitara; Darek Ziółek – bas; Alan Kapołka – perkusja.

Więcej informacji na stronie Wykonawcy


 

Magda Piskorczyk & Jędrzej Kubiak   [American Folk Blues Project]

Magda ‘Magic’ Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka (siedmiokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce; trzykrotnie nominowana do Fryderyka; dwukrotna półfinalistka INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis) i multiinstrumentalistka. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie). Jędrzej Kubiak  to laureat większości bluesowych festiwali w kraju. Wykłada na warsztatach, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków pragnących dowiedzieć się więcej o gitarze dobro. Muzycy znają się od niemal dwudziestu lat, do muzycznego tygla wrzucają doświadczenia zdobyte podczas podróży po świecie bluesa, gospel, worksongu, białego amerykańskiego folku i bluegrassu. Ich wspólny koncert bogaty jest w brzmienia rozmaitych instrumentów i zaskakuje zróżnicowaniem barwy głosu Magdy. Muzycy są skarbnicą wiedzy o bohaterach dawnych amerykańskich pieśni i genialnie prowadzą dialog z publicznością zachęcając do wspólnej zabawy rytmem i słowem.

Więcej informacji na stronie Wykonawcy


 

Sprawdź pełny Program Lublin Blues Session 2020 i weź udział weź udział w wydarzeniu.