Lublin Blues Session 2020 – warsztaty, filmy

Warsztaty gitary akustycznej

Warsztaty odbywają się w ramach części edukacyjnej Lublin Blues Session.

Termin i miejsce: sobota – 03.10.2020r. w godzinach 14:30-16:30 w ACK UMCS “Chatka Żaka”.

O prowadzącym
Jędrzej Kubiak to pierwszy dobrzysta z Polski na legendarnym już Dobrofest w słowackiej Trnavie, laureat większości bluesowych festiwali w kraju. Jego płyta „Shortsighted” złamała polski stereotyp gitary dobro jako przydatnej jedynie w bluesie i country. Wykłada na warsztatach, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków pragnących dowiedzieć się więcej o gitarze dobro. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie muzyki.

O warsztatach
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gitarzystów akustycznych. Mile widziane również osoby, które posiadają gitarę klasyczną ale chcą poznać tajniki gry na gitarze akustycznej. Zajęcia odbywają się w grupie ale mają charakter indywidualny: ćwiczenia dostosowane są do uczestnika, który otrzymuje zadania i wskazówki zgodne z jego poziomem zaawansowania. Mile widziana znajomość tabulatury. Osoby zainteresowane techniką slide i fingerpicking proszone są by zaopatrzyć się w swoje akcesoria.

Zapisy
Na warsztaty jest wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązuje przesłanie karty uczestnictwa w warsztatach.

Karta uczestnictwa w warsztatach LBS

W dniu warsztatów konieczne jest podpisanie oświadczenia uczestnika dt. Covid-19.

Oświadczenie uczestnika LBS – Covid 19

 


Filmy edukacyjne

W ramach części edukacyjnej tegorocznej edycji Lublin Blues Session będą zrealizowane filmy edukacyjne na których swoją wiedzą muzyczną podzieli się Jędrzej Kubiak. Filmy będą udostępnione na naszej stronie internetowej pod koniec października 2020 r.

Zobacz archiwalne filmy edukacyjne z udziałem Jędrzeja Kubiaka.