Lublin Blues Session 2017

PROGRAM

Podczas tegorocznej – siódmej – edycji LUBLIN BLUES SESSION  odbędą się dwa koncerty na których wystąpi czterech wykonawców. Zostanie także przygotowany specjalny teledysk pt. “Boogie w mieście” z okazji 700-lecia miasta w 2017 roku. Oto harmonogram koncertów:

Gwiazdą Lublin Blues Session 2017 będzie amerykański harmonijkarz i wokalista – Boo Boo Davis. Jest to jeden z ostatnich “prawdziwych” bluesmanów – takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych. Urodził się i wychował w miejscowości Drew w stanie Missisipi – w samym sercu Delty. Na pierwszym koncercie tegorocznej edycji LBS w klubie Graffiti usłyszymy także Adama Bartosia z zespołem, który promuje dopiero co wydaną płytę „Nowy Ląd”.

Na drugim koncercie Lublin Blues Session 2017 w Domu Kultury LSM, usłyszymy dwóch wykonawców grających akustycznego bluesa. Będą to: PG Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych oraz Harsch Guitar Mark – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues.

 


KONCERT 19.04.2017

 

Zobacz klip zapowiadający koncert

Weź udział w wydarzeniu

Damian Drabik relacjonuje w Dzienniku Wschodnim (20.04.2017)  pierwszy z koncertów Lublin Blues Session 2017: „To był wspaniały wieczór dla miłośników bluesa na światowym poziomie”. Zapraszamy do przeczytania pełnej recenzji z koncertu.

Koncert sfotografował Daniel Drobik

Pełna fotorelacja

 

 


KONCERT 19.05.2017

 

Zobacz klip zapowiadający koncert

Weź udział w wydarzeniu

Koncert sfotografował Daniel Drobik

Pełna fotorelacja

 


 

Bluesowy teledysk dla Lublina

Premiera – 16.09.2017

Lublin Blues Session to także działania edukacyjne i promocyjne. W ramach tegorocznej edycji projektu został zrealizowany teledysk z okazji 700-lecia Lublina pt. “Boogie w mieście”.  Autorem tekstu i muzyki jest Adam Bartoś, który nagrał utwór ze swoim zespołem oraz dziecięcym chórem “Kasjopea”. Chór pod kierunkiem Alicji Grzeszczyk i Urszuli Matwiejuk, działa w Szkole Podstawowej nr 6 w Lublinie.  Dzieci z “Kasjopei” występują także w teledysku.

Premiera teledysku – 16.09.2017r. na naszej stronie.  Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania!

 


Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina a projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.