Koncerty 11. edycji CHATKA BLUES FESTIVAL

Koncerty 11. edycji CHATKA BLUES FESTIVAL odbędą się w dniu 10 września 2021 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie tylko jednego dnia, ale tak jak zawsze miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk.  Poniżej prezentujemy program 11. edycji Chatka Blues Festival!

Rozpocznie Paweł Szymański – bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Jego koncert będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów. Następnie dla lubelskiej publiczności zagra grupa „Smooth Gentlemen”. Jej liderem jest Bartłomiej Szopiński – uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Vanesy Harbek – niezwykle utalentowanej, pochodzącej z Argentyny gitarzystki i wokalistki. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ma naturalny talent do gry na gitarze. Jej znakomita technika i solidne brzmienie stanowią doskonałe połączenie dla jej wirtuozerii i jakości wykonawczej.

Program Chatka Blues Festival 2021

10.09.2021 (piątek), godz. 19:00 – Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

Informacje o biletach znajdują się tutaj

Szczegółowy program jest już dostępny na oficjalnej stronie festiwalu.

Weź udział w wydarzeniu !

Serdecznie zapraszamy !!!