W niedzielę 16.09. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (sala Inkubatora Medialno-Artystycznego) odbędzie się wydarzenie „Tribute to Tadeusz Nalepa”. Rozpocznie je otwarcie wystawy Galerii na wsi Niebrów, która gromadzi zbiory i pamiątki kolekcjonerskie poświęcone twórczości Tadeusza Nalepy. Zobaczymy wystawę okładek płytowych, podpisanych przez autorów i zatopionych w szkle.
Koncerty rozpocznie kwartet Adama Bartosia wykonując program “Breakout/Nalepa” w swoich aranżacjach. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert szczecińskiej formacji “After Blues”. Zespół należy do krajowej czołówki, współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską.
Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerami tegorocznej edycji są: Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.
Zobacz wydarzenie
Bilety na koncert:
- 30 zł. (przedsprzedaż)
- 40 zł. (w dniu koncertu)
Do nabycia:
- od 23.08. w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B. Sklep otwarty od poniedziałku do piątku: 10:00 – 18:00; i w soboty: 10:00 – 14:00.
- od 3.09. w ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, w godz. 14.00-17.00. Rezerwacje biletów: 506-005-028.
Szczeciński “After Blues” to blisko 38 lat nieprzerwanej działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet, brzmiący co najmniej jak trio. “After Blues” wyróżnia się nie tylko intrygującym repertuarem, ale także dwuosobowym składem. Waldemar Baranowski i Leszek Piłat do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach, ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwili świat. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Więcej informacji
Janusz „Kosa” Kosiński tak pisał o muzykach: Zespół “After Blues” to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, “życiowymi” tekstami i słowiańskim brzmieniem. Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw. Blisko współpracowali m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat).
Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów, grający na gitarach i harmonijce ustnej. Podczas tego koncertu jego kwartet wystąpi w następującym składzie: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Michał Kowalczyk – kontrabas; Jan Jarecki – piano; Mateusz Jakubczyk – perkusja. Więcej informacji
Program “Breakout/Nalepa” to utwory Tadeusza Nalepy w nowych aranżacjach. Klasyka, którą wszyscy znamy, została przez Adama poetycko odczytana i zaprezentowana w nowej formie. Utwory zagrane są lekko, akustycznie, a jednocześnie zachowują charakter pierwowzoru i jego duszę. W programie koncertu bardziej i mniej znane utwory z repertuaru ojca polskiego bluesa – zarówno utwory dawnego Breakoutu z płyt: “Blues”, “Karate”, “70a”; jak również repertuar z późniejszego okresu twórczości Tadeusza Nalepy: “Nol”, “Absolutnie”.
Wystawa przy koncercie tematycznym, poświęcona twórczości Zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy. Jest to wystawa okładek płytowych zespołu Breakout w innej formie niż papierowa (szklane kafle). Wszystkie okładki zostały podpisane przez autorów i zatopione w szkle. Obecnie jedyna taka kolekcja w Polsce. Jej pomysłodawcą i autorem jest Krzysztof Jochan. “Galeria na wsi Niebrów” powstała z pasji i miłości do Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, gromadzi zbiory i pamiątki kolekcjonerskie. Więcej informacji.