13. Chatka Blues Festival

Zapraszamy na 13. edycję Chatka Blues Festival, która odbędzie się w dniach 14.10.2023r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. W tym roku odbędą się trzy koncerty, a zagrają dla Was niesamowici artyści ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie Guitar Mark of Gospelblues. Jest on artystą niezależnym nawiązującym stylistycznie do najstarszej tradycji amerykańskiego bluesa wywodzącej się z gospel. Muzyk wystąpi solo w formule akustycznej. Następnie usłyszymy dwa zespoły z USA. Pierwszy z nich to Noah Wotherspoon Band. Lider i pozostali członkowie zespołu pochodzą z amerykańskiego stanu Ohio. Noah przez lata wykształcił indywidualny styl gry, definiowany melodyjnością, pięknym tonem i genialnym muzycznym wyczuciem. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert wielokrotnie nagradzanego gitarzysty, którym jest Reggie King Sears. Pochodzący z Florydy lider wraz ze swoim zespołem zaprezentuje wysokoenergetyczny koncert promujący najnowszy album „Back In The Game”.

Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Lublin Paweł Błędowski. 

ORGANIZATORZY
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Partnerem tegorocznej edycji jest Województwo Lubelskie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Szczegółowy program jest już dostępny na oficjalnej stronie festiwalu.

Zobacz wydarzenie

Bilety są dostępne w serwisie e.Bilet.pl