AKTUALNOŚCI

Relacja video z 9. Lublin Blues Session

Buskin Jack, Adam Bartoś i Wanda Johnson. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z koncertów

Fotorelacja z 10. Chatka Blues Festival

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jubileuszowej edycji festiwalu ! Koncerty odbyły się w dniach 11-12.10.2019 w ACK Chatka Żaka w Lublinie. Autorem zdjęć jest Daniel Drobik.

Oficjalny klip Chatka Blues Festival 2019

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi video jubileuszowej edycji festiwalu.

Zobacz więcej

O nas

Scena Bluesowa Lublin prezentuje działania realizowane przez Fundację Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina i jej partnerów, mające na celu edukację i promocję muzyki bluesowej. Najważniejsze nasze projekty to: Chatka Blues Festival (największe bluesowe wydarzenie w Lublinie, odbywające się co roku jesienią) i Lublin Blues Session (cykliczne działania artystyczne i edukacyjne realizowane w Lublinie w ciągu roku). Zobacz galerię zdjęć. Realizujemy także pojedyncze koncerty i wydarzenia bluesowe w naszym regionie – zobacz Inne wydarzenia.

Poza działalnością koncertową podejmujemy także wiele działań edukacyjnych. Najważniejsze z nich to: Video edukacja (realizujemy i publikujemy krótkie filmy edukacyjne o tematyce bluesowej), Blues w szkole (to program edukacyjny, w ramach którego odbywały się koncerty i teledyski z udziałem dzieci), Wystawy (prezentacje zdjęć, obrazów, rysunków, pamiątek kolekcjonerskich dotyczących bluesa), a także Warsztaty, Spotkania, Wydawnictwa muzyczne.

FILMY EDUKACYJNE

Jędrzej Kubiak – Video

Jak kupić gitarę rezofoniczną   /   technika slide

zobacz

Romek Puchowski – Video

Gitara fingerpicking i slide

zobacz