AKTUALNOŚCI

Wanda Johnson zaprasza

Amerykańska bluesowo-soulowa wokalistka wystąpi 20.09. w ACK Chatka Żaka w Lublinie. Weź udział w wydarzeniu i kup bilet. Wanda Johnson zaprasza.

Lublin Blues Session 2019

W piątek 20.09. odbędzie się 9. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Gwiazdą tegorocznej edycji jest Wanda Johnson – bluesowo-soulowa wokalistka z USA, która wystąpi ze swoim zespołem.

Chatka Blues Festival 2018 – wywiady

Cykl wywiadów z muzykami występującymi na Chatka Blues Festival 2018 przeprowadził Marcin Szostek z Radia Świdnik. Zapraszamy do posłuchania!

Zobacz więcej

O nas

Scena Bluesowa Lublin prezentuje działania realizowane przez Fundację Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina i jej partnerów, mające na celu edukację i promocję muzyki bluesowej. Najważniejsze nasze projekty to: Chatka Blues Festival (największe bluesowe wydarzenie w Lublinie, odbywające się co roku jesienią) i Lublin Blues Session (cykliczne działania artystyczne i edukacyjne realizowane w Lublinie w ciągu roku). Zobacz galerię zdjęć. Realizujemy także pojedyncze koncerty i wydarzenia bluesowe w naszym regionie – zobacz Inne wydarzenia.

Poza działalnością koncertową podejmujemy także wiele działań edukacyjnych. Najważniejsze z nich to: Video edukacja (realizujemy i publikujemy krótkie filmy edukacyjne o tematyce bluesowej), Blues w szkole (to program edukacyjny, w ramach którego odbywały się koncerty i teledyski z udziałem dzieci), Wystawy (prezentacje zdjęć, obrazów, rysunków, pamiątek kolekcjonerskich dotyczących bluesa), a także Warsztaty, Spotkania, Wydawnictwa muzyczne.

FILMY EDUKACYJNE

Jędrzej Kubiak – Video

Jak kupić gitarę rezofoniczną   /   technika slide

zobacz

Romek Puchowski – Video

Gitara fingerpicking i slide

zobacz